Kominki

Bez względu na porę roku, kominek jest pięknym i przytulnym dodatkiem do każdej przestrzeni – komercyjnej czy mieszkalnej. Zarówno w domach, jak i miejscach pracy, najbardziej wyszukane projekty kominków mogą stworzyć wspaniały centralny element pokoju lub zapierający dech w piersiach podział między obszarami. Można wybierać pomiędzy takimi opcjami, jak kominki nowoczesne i kominki klasyczne, tak aby bez względu na wystrój wnętrza można było odpowiednio do niego dobrać kominek. Istnieją też kominki narożne i specjalne kominki do salonów.

 

Kominki – cudowny element wystroju

Niezależnie od tego, czy są wewnątrz, czy na zewnątrz, kominki stanowią odważny element wystroju, bez względu na porę roku. Czasami postrzegane jako element przeszłości, nowoczesne kominki są w stanie nie tylko wydzielać ciepło, ale także funkcjonować jako wizualny i centralny punkt w pomieszczeniu lub przestrzeni i mogą być osłonięte kamieniem, marmurem lub płytkami.

Kominki narożne

Kominki narożne oferują niezliczone korzyści osobom z dużymi lub małymi pomieszczeniami. Kominki narożne maksymalizują przestrzeń, pozostawiając dłuższe ściany otwarte na umieszczenie w nich mebli. Generują dużo ciepła i mogą pełnić funkcję centralnego punktu pomieszczenia lub ustronnego dodatkowego miejsca do siedzenia. Są proste w instalacji podczas budowy domu i, w zależności od ich zapotrzebowania na wentylację i paliwo, można je dodać do niemal każdego wykończonego pomieszczenia.

Rozmieszczenie kominków narożnych

Rozmieszczenie kominków narożnych jest zróżnicowane i często związane jest z wielkością pomieszczenia lub długością dwóch przecinających się ścian w stosunku do okien i drzwi. Niektóre są ustawione pod kątem 45 stopni w poprzek narożnika, podczas gdy inne mogą być umieszczone na ścianie, tak aby jedna strona przylegała do narożnika. Bardziej nowoczesna wersja pudełkowa ma kwadratowy kąt w rogu i sportowe otwory po obu stronach, dzięki czemu można cieszyć się płomieniami z sąsiednich obszarów i pomieszczeń.

Bez względu na ich umiejscowienie, kominki łatwo osiągają status punktu centralnego dzięki dodatkowi dobrze wyglądających gzymsów, kamiennych obramowań, które wznoszą się do sufitu lub zaokrąglonych sylwetek pokrytych sztukaterią. W przypadku mniejszych kominków można zastosować oświetlenie akcentujące poprzez zawieszeni stylowego lustra lub telewizora z płaskim ekranem nad kominkiem, obramowując je wbudowanymi regałami na książki lub czyniąc z nich wizualne przedłużenie wolnostojącego centrum multimedialnego.

Klasyczne czy nowoczesne kominki są dziś jednym z najczęściej spotykanych elementów wyposażenia wnętrz. Kiedyś zarezerwowane były jedynie dla dużych przestrzeni i stylowych rezydencji, w których tworzyły klimatyczną przestrzeń do relaksu. W przypadku kominka jego estetykę kreuje przede wszystkim obudowa, dopasowana do rodzaju wnętrza oraz indywidualnych preferencji właścicieli.

W odpowiedzi na potrzeby naszych klientów, do oferty wprowadziliśmy kominki klasyczne oraz nowoczesne, wykonywane z naturalnego kamienia. Stanowią niewątpliwą ozdobę domów oraz mieszkań, wpisując się w stylistykę minimalistyczną oraz tradycyjną. Kamień pozwala na dowolne kreowanie wyglądu kominka, łącząc się zarówno z elementami metalowymi, jak i drewnianymi, tworzącymi rustykalny klimat.

Nowoczesny salon z kominkiem

Nowoczesny salon z kominkiem to miejsce relaksu, spotkań oraz wyciszenia. Musi być więc odpowiednio zaprojektowane, aby spełniało wszystkie te funkcje. W tym przypadku ważna jest obudowa kominka, będąca istotnym elementem dekoracyjnym każdego wnętrza. W ofercie posiadamy więc różnorodne wersje kominków, wykonywane między innymi z granitu oraz marmuru, których jesteśmy bezpośrednim importerem.

Wykonujemy kominki nowoczesne, cechujące się minimalizmem w zakresie formy oraz kolorystyki. Doskonale do tego celu nadają się kamienie naturalne, które dodają elegancji i nietuzinkowego charakteru każdemu wnętrzu. Korzystamy z najwyższej jakości materiałów, gwarantujących oryginalny design oraz wieloletnią trwałość. W ofercie mamy także kominki narożne, które pozwalają na dowolną aranżację salonu.

Kominki narożne obudowy

Kominki narożne mogą mieć obudowy nawiązujące do konkretnego stylu historycznego, a także odpowiadające nowoczesnemu designowi. Kamień daje wręcz nieograniczone możliwości w tym zakresie, dlatego też inwestorzy mogą dowolnie kształtować wystrój wnętrza, korzystając z profesjonalnego wsparcia naszych pracowników. Oferujemy rozwiązania kompleksowe, obejmujące projekt, realizację oraz montaż obudowy. Decydując się na kominki narożne, aranżacje przestrzeni można dowolnie wykonać, także w niewielkich pomieszczeniach.

W ofercie posiadamy również kominki narożne klasyczne, które cechują się uniwersalnością stylu. Kominki klasyczne pozwalają na aranżację wnętrza o ponadczasowej estetyce, są więc idealnym rozwiązaniem do przestrzeni, w której wymagana jest lekkość formy. Kominki klasyczne w salonie mogą być także dodatkowo zdobione wybraną przez klienta ornamentyką, nadającą pomieszczeniu oryginalnego charakteru. Przykładowe realizacje, które mogą być dla państwa inspiracją do zaprojektowania własnego kominka, znajdują się na naszej stronie internetowej.

Zapraszamy do współpracy! Oferujemy nowoczesne kominki narożne, a także klasyczne obudowy, które będą estetyczną ozdobą każdego wnętrza. W razie pytań – zachęcamy do kontaktu. Podczas rozmowy nasi specjaliści udzielą wszelkich informacji na temat oferowanych kominków, a także uzgodnią z państwem wstępny zakres przyszłego zlecenia.

powrót

Przyjdź, zadzowń lub napisz

Nasi eksperci doardzą Ci w wyborze odpowiedniego blatu do Twojej kuchni!

Formularz Kontaktowy


Copyright © Granmar Granit 2019 Kamienie naturalne. Wszelkie prawa zastrzeżone | Warszawa, Ostróda, Białystok, Olsztyn, Działdowo
Realizacja:
Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych
Polityka Prywatności
Akceptuję