Telefon + 48 23 697 22 66

Kamień elewacyjny czy płytki kamieniopodobne?

Do wykonania estetycznej i nowoczesnej elewacji domu służy wiele produktów. Jedni stawiają na naturalność i ponadczasowy styl, decydując się na kamień elewacyjny, inni z kolei preferują płytki kamieniopodobne. Czynnikiem determinującym wybór jest najczęściej gust inwestora, a także budżet, jakim dysponuje. Sprawdźmy więc, jakie są różnice pomiędzy kamieniem a płytkami imitującymi kamień, co pozwoli wam podjąć decyzję, jaki materiał będzie najlepszym rozwiązaniem.

Kamień elewacyjny na zewnątrz

Zacznijmy od omówienia pierwszego z materiałów, jakim jest kamień elewacyjny na zewnątrz. To bez wątpienia jeden z najtrwalszych surowców, odporny na niekorzystne czynniki atmosferyczne czy promieniowanie UV. Jednym z najpopularniejszych kamieni, stosowanych na elewacjach, jest granit. Wyróżnia się dużą twardością, a także niepowtarzalną estetyką. Wielu inwestorów decyduje się także na piaskowiec, trawertyn czy łupek kwarcowy.

Każdy z tych materiałów cechuje się zróżnicowaną i przede wszystkim naturalną kolorystyką. Elewacja wygląda więc bardzo estetycznie, wpisując się w styl zarówno budynków nowoczesnych, jak i klasycznych. Co istotne – kamień nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych, a jego okresowe czyszczenie można przeprowadzić samodzielnie. Kamień naturalny na elewacje nie blaknie pod wpływem działania promieni słonecznych, dlatego też efekt estetyczny będzie utrzymywał się przez wiele lat.

Płytki elewacyjne zewnętrzne kamieniopodobne

Materiałem alternatywnym są płytki elewacyjne zewnętrzne kamieniopodobne. Jak sama nazwa wskazuje, nie jest to surowiec w pełni naturalny. Mają imitować wygląd różnych gatunków kamienia, dlatego też w sprzedaży można spotkać wiele wersji kolorystycznych płytek. Podobnie jak kamień wyróżniają się odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Wykonywane są najczęściej z gipsu lub betonu, które w procesie produkcji zdobione są tak, aby przypominały naturalny kamień.

Czy płytki są dobrym rozwiązaniem? I tak i nie. Z pewnością pod względem kosztów są znacznie tańsze od kamienia naturalnego. Warto jednak wziąć pod uwagę także kwestię trwałości oraz estetyki. W tych kategoriach kamień bezapelacyjnie zwycięża. Jeśli zależy ci na odpornej i zachwycającej wyglądem fasadzie, warto zdecydować się na kamień. Jest to surowiec w pełni naturalny, dlatego też jego kolorystyka czy wzory są unikatowe.

Wybór materiału elewacyjnego to bardzo ważna decyzja, ponieważ fasady nie remontujemy często. To inwestycja na lata. Warto więc wybierać materiały, które są gwarancją trwałości. Należy do nich bez wątpienia kamień naturalny, wyróżniający się dodatkowo oryginalnością oraz ponadczasową estetyką.

powrót

Udostępnij post

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email

Jesteśmy autoryzowanym wykonawcą

spieków kwarcowych LAMINAM

więcej


13-200 Działdowo, ul. Księżodworska 6

Telefon + 48 23 697 22 66

Copyright © Granmar Granit 2019 Kamienie naturalne. Wszelkie prawa zastrzeżone | Warszawa, Ostróda, Białystok, Olsztyn, Działdowo
Realizacja:
Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych
Polityka Prywatności
Akceptuję