Telefon + 48 23 697 22 66

Jaki kamień wybrać na blaty kuchenne?

Podczas aranżowania wnętrza kuchni i doboru poszczególnych elementów wyposażenia należy kierować się nie tylko estetyką, ale także funkcjonalnością. Meble i sprzęty AGD powinny być wygodne w użyciu i odporne na wiele czynników. Z tego względu dużą popularnością cieszą się wytrzymałe, a zarazem eleganckie kamienne blaty kuchenne. Czym cechują się wybrane rodzaje kamienia i jakie najlepiej sprawdzą się jako blaty kuchenne?

Blaty kuchenne najczęściej tworzy się z granitu, z uwagi na jego wysoką odporność i liczne walory użytkowe. Granitowe blaty kuchenne nie ścierają się, będąc również niepodatnymi na uszkodzenia mechaniczne. Jest to szczególnie ważne, gdyż w trakcie przygotowania posiłków blaty kuchenne granitowe narażone są m.in. na powstawanie zarysowań i stłuczeń. Dzięki dużej trwałości, kamienne blaty kuchenne pozostaną estetyczne przez długi czas.

Meble kuchenne z blatem kamiennym

Blaty kuchenne granitowe są nienasiąkliwe, co zapewnia bezpieczeństwo pod względem mikrobiologicznym. Dużym atutem granitu na blatach kuchennych jest wytrzymałość na wysokie temperatury – można umieszczać na nim gorące naczynia czy garnki bez konieczności używania specjalnych podkładek, co stanowi duże ułatwienie podczas gotowania. Kamienny blat kuchenny wykonany z granitu nie wymaga specjalnej impregnacji, wystarczy przemyć go wodą z delikatnym detergentem. Wiele osób doceni również szeroki wybór kolorystyczny blatów kuchennych granitowych.

Obok granitu, w kuchniach często można spotkać się z blatami kwarcowymi. Płyta kwarcowa powstaje z drobinek kamienia granitu lub marmuru. Cechuje się powtarzalnością koloru i wzoru, stąd często dobierana jest do kuchni minimalistycznych. Kamienny blat kuchenny kwarcowy jest tańszą alternatywą do granitowego. Meble kuchenne z blatem kwarcowym odporne są na kwasy i ciepło.

Kamienny blat kuchenny

W naszej ofercie dostępny jest szeroki wybór kuchennych blatów kamiennych, które odznaczają się wysoką jakością wykonania. Świadczą o tym liczne certyfikaty i wyróżnienia, jakie zdobyliśmy. W branży kamieniarskiej działamy od 1986 roku, stale poszerzając grono zadowolonych klientów. Nasi specjaliści doradzą Państwu, jakie blaty kuchenne z kamienia wybrać, uwzględniając indywidualne potrzeby oraz charakter urządzanego wnętrza. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz kontaktu.

powrót

Udostępnij post

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email

Jesteśmy autoryzowanym wykonawcą

spieków kwarcowych LAMINAM

więcej


13-200 Działdowo, ul. Księżodworska 6

Telefon + 48 23 697 22 66

Copyright © Granmar Granit 2019 Kamienie naturalne. Wszelkie prawa zastrzeżone | Warszawa, Ostróda, Białystok, Olsztyn, Działdowo
Realizacja:
Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych
Polityka Prywatności
Akceptuję