Telefon + 48 23 697 22 66

Jaki granit wybrać na schody zewnętrzne?

Schody zewnętrzne kamienne to niewątpliwie ozdoba każdej nieruchomości. Są także rozwiązaniem odpornym na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Jednym z najczęściej wybieranych kamieni, z którego wykonuje się schody, jest granit. Co go wyróżnia? Niepowtarzalna i naturalna kolorystyka, a przede wszystkim doskonała trwałość. Kamień jest docinany na wymiar, co sprawia, że schody są jednolite, a tym samym estetyczne.

Przeciwnicy kamiennych schodów zapewne podniosą argument, że to drogie rozwiązanie. Istotnie, marmur czy granit są kosztowniejsze niż klasyczne płytki, jednak kwestię wydatków należy rozpatrywać również pod kątem wspomnianej trwałości. Klasyczny gres, po pewnym czasie, może stracić swą pierwotną estetykę lub popękać. Wówczas niezbędny jest generalny remont i wymiana stopni. W przypadku kamienia naturalnego taki scenariusz jest mało prawdopodobny, a inwestycja w granit jest inwestycją na lata.

Schody granitowe

Schody granitowe mogą być dowolnie wykończone. Na zewnątrz najczęściej stosuje się metodę polerowaną lub płomieniowaną. W przypadku pierwszego sposobu obowiązkowe są paski antypoślizgowe, gdyż gładka warstwa kamienia, szczególnie podczas deszczu lub w porze zimowej jest bardzo śliska. Problem ten rozwiązuje granit płomieniowany, który posiada właściwości antypoślizgowe.

Należy także pamiętać, że granit na schody zewnętrzne wymaga okresowej konserwacji. Pierwszej dokonuje się tuż po montażu schodów. Kolejne zabiegi impregnacji powinny być przeprowadzane co 2-3 lata, w zależności od intensywności korzystania ze schodów, a także ustaleń z firmą, która wykonała schody. Warto o to zadbać, gdyż regularne konserwowanie kamienia znacznie przedłuża jego trwałość.

Schody z granitu

Ogromną popularnością cieszą się także wewnętrzne schody z granitu. W tym przypadku możliwości jest znacznie więcej, gdyż metod wykończenia schodów wewnętrznych jest co najmniej kilka. Inwestorzy decydują się na to rozwiązanie przede wszystkim z uwagi na niepowtarzalną estetykę, a jednocześnie uniwersalność. Granit doskonale sprawdzi się we wnętrzach klasycznych, jak i nowoczesnych, które wyróżnia minimalizm w zakresie formy oraz kolorystyki.

Atutem granitu jest bez wątpienia jego unikatowa i naturalna barwa. Kamień doskonale łączy się z metalem oraz szkłem, tworząc oryginalne i zaskakujące zestawienia. Co więcej, schody granitowe łatwo utrzymać w czystości, stosując klasyczne metody mycia oraz powszechnie dostępne detergenty. Kamień, w przeciwieństwie na przykład do drewna, nie nasiąka wodą, dlatego jego codzienna pielęgnacja jest bardzo prosta.

Spośród różnych materiałów naturalnych, granit jest bez wątpienia najlepszym wyborem, jeśli chodzi o schody zewnętrzne. Oprócz niezaprzeczalnych walorów dekoracyjnych wyróżnia się także ogromną odpornością zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i zmienne warunki atmosferyczne. Warto jedynie pamiętać o jego okresowej konserwacji.

powrót

Udostępnij post

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email

Jesteśmy autoryzowanym wykonawcą

spieków kwarcowych LAMINAM

więcej


13-200 Działdowo, ul. Księżodworska 6

Telefon + 48 23 697 22 66

Copyright © Granmar Granit 2019 Kamienie naturalne. Wszelkie prawa zastrzeżone | Warszawa, Ostróda, Białystok, Olsztyn, Działdowo
Realizacja:
Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych
Polityka Prywatności
Akceptuję