Telefon + 48 23 697 22 66

Kamień na ogrzewanie podłogowe w łazience

Wiele osób sądzi, że podłogi kamienne w łazience nie mogą być stosowane, jeśli w tym pomieszczeniu zainstalowane jest ogrzewanie podłogowe. To mit, ponieważ kamień jest doskonałym materiałem, jaki sprawdza się w przypadku podłogówki, zarówno w wersji elektrycznej, jak i wodnej. Oczywiście nie każdy gatunek ma takie same właściwości, dlatego też przed przeprowadzeniem remontu, warto sprawdzić, jaki materiał wybrać.

Skoro wiemy już, że kamień do łazienki nie wyklucza montażu ogrzewania podłogowego, warto odnieść się do właściwości tego surowca. Jest on doskonałym przewodnikiem ciepła, dlatego też w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym zapewni równomierne nagrzewanie się nie tylko posadzki, ale także całego pomieszczenia.

Łazienka z kamienia

Łazienka z kamienia naturalnego to jedno z tych rozwiązań aranżacyjnych, które sprawdzi się wszędzie. Wyróżnia się przede wszystkim trwałością, a także ponadczasową estetyką. Z kamienia wykonywane są nie tylko posadzki, ale także elementy kabin prysznicowych, szczególnie nowoczesnych – bezprogowych oraz blaty, jakie montuje się przy umywalkach. Tak wszechstronne zastosowanie kamienia w pomieszczeniach wilgotnych jest możliwe dzięki zmniejszonej absorpcji wody przez ten surowiec.

Oczywiście nie wszystkie gatunki kamienia można w ten sposób wykorzystać. Przykładem jest choćby piaskowiec, który nie jest polecany do pomieszczeń wilgotnych. W łazience natomiast doskonale sprawdzi się na przykład granit, marmur oraz trawertyn. Każdy z nich ma opisane wcześniej właściwości związane z optymalnym przewodzeniem ciepła, dlatego też można go stosować na ogrzewanie podłogowe.

Nowoczesne i klasyczne łazienki z kamienia

Jak wspomnieliśmy, łazienki z kamienia to nie tylko nowoczesne, minimalistyczne wnętrza. Materiał ten daje ogromne możliwości w zakresie wyglądu pomieszczenia, pozwalając między innymi na ich urządzenie w klasycznym stylu. Marmurowa czy granitowa podłoga świetnie prezentuje się także w małych wnętrzach, należy jednak pamiętać o odpowiednio dobranym odcieniu. Kamień w niewielkiej łazience powinien być jasny, co optycznie powiększy pomieszczenie.

Czy należy wykonywać dodatkowe prace, jeśli na ogrzewanie podłogowe chcemy położyć kamień naturalny? Nie, nie ma takiej potrzeby, jednak na etapie projektowania instalacji należy o tym poinformować osobę zajmującą się opracowaniem niezbędnej dokumentacji. Dotyczy to każdego wykończenia posadzki. Możecie więc spodziewać się pytania o planowany materiał już podczas pierwszego spotkania z projektantem.

Kamień naturalny i ogrzewanie podłogowe to doskonałe połączenie. Łazienka będzie nie tylko estetyczna, ale przede wszystkim właściwie ocieplona. Kamień bowiem ma doskonałe właściwości przewodzenia ciepła, co ma także ogromny wpływ na przyszłe koszty ogrzewania.

powrót

Udostępnij post

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email

Jesteśmy autoryzowanym wykonawcą

spieków kwarcowych LAMINAM

więcej


13-200 Działdowo, ul. Księżodworska 6

Telefon + 48 23 697 22 66

Copyright © Granmar Granit 2019 Kamienie naturalne. Wszelkie prawa zastrzeżone | Warszawa, Ostróda, Białystok, Olsztyn, Działdowo
Realizacja:

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.